Moskova ile krizin kapısından dönüldü! Rus gazeteciler serbest bırakıldı...

Rus gazeteciler serbest bıraklıdı... İstanbul''da izinsiz çekim yaptıkları için gözaltına alınan Rus gazeteciler Aleksey Petruşko ve İvan Malışkin ile rehberleri Aytaç Carçıyva savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Gündem 07.12.2020, 16:58 07.12.2020, 16:58
Moskova ile krizin kapısından dönüldü! Rus gazeteciler serbest bırakıldı...

Rus televizyon kanalı NTV'nin yöneticileri, İstanbul'da iki çalışanlarının gözaltına alındığını açıklamıştı. Kanal yönetimi gözaltında bulunduğu sanılan çalışanlarından haber alamadıklarını duyurmuştu.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Rusya’da yayın yapan NTV televizyonu çalışanları Aleksey Petruşko ile İvan Malışkin’ın geçtiğimiz hafta gözaltına alındığı ortaya çıktı. 
İki Rus gazeteciyle birlikte bir de Türk tercümanın polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

ARGE MERKEZİNİ ÇEKMİŞLER!

Bugün adliyeye sevk edilen şüphelilerin; izinsiz olarak İstanbul’daki İHA (İnsansız Hava Aracı) AR-GE merkezinin görüntülerini çektikleri iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Rus gazeteciler Aleksey Petruşko ve İvan Malışkin ile rehberleri Aytaç Carçıyva savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

KREMLİN SÖZCÜSÜ SERBEST KALMALARINI UMUT EDİYORUM DEMİŞTİ

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov geçen haftadan beri Türkiye’de gözaltında bulunan Rus gazetecilerin yakında serbest bırakılacaklarını umduklarını belirtmişti.

Yorumlar (0)
16
açık