Mustafa Sarıgül Haziran'ı Muharrem İnce ise 'bahar' işaret etti

CHP'den ayrılarak yeni parti kuran Mustafa Sarıgül "1 Haziran'a kadar örgütlenmeyi tamamlayacağız" dedi. Muharrem İnce ise kuracağı parti için 'baharı' işaret etti...

Gündem 12.01.2021, 16:43 12.01.2021, 16:47
Mustafa Sarıgül Haziran'ı Muharrem İnce ise 'bahar' işaret etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 15 Mayıs, en geç 1 Haziran'a kadar örgütlenme çalışmalarını tamamlayarak seçime girecek noktaya geleceklerini söyledi.

Partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı gazetecilere açıklamalarda bulunan Sarıgül, 
"Türkiye Değişim Partimiz iktidara en hazırlıklı, iktidara en yakın siyasi parti olarak çalışmalarına devam ediyor. Türkiye Değişim Partimizin ülkemizin her noktasında iktidara hazırlık merkezlerimizi açmaya devam ediyoruz. Dün özellikle Afyonkarahisar’da iktidara hazırlık merkezimizi büyük bir enerjiyle büyük bir coşkuyla büyük bir heyecanla açtık. Süratle Türkiye Değişim Partisi, teşkilatlanmasına önem veriyor. Önümüzdeki günlerde de Balıkesir başta olmak üzere Malatya, Elazığ, Batman, Adıyaman, Diyarbakır ve diğer illerimizi sırayla açacağız. İktidara hazırlık merkezlerimizdeki il başkanlarımıza, kadın kolu başkanlarımıza, gençlik kolu başkanlarımıza kocaman teşekkür ediyorum" dedi.

'SEÇİME GİRECEK NOKTAYA GELECEĞİZ'

Sarıgül, yeni kurulan bir parti olduklarını hatırlatarak, "Muhtemelen Mayıs'ın 15’ine kadar en geç 1 Haziran’a kadar örgütlenme çalışmalarımızı tamamlayacağız ve seçime girecek noktaya geleceğiz. Süratle arkadaşlarımız Türkiye'mizdeki teşkilatlanma çalışmalarına ağırlık veriyor. Ben arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bir süre sonra inanın ki Türkiye Değişim Partisi normal zamanında yapılacak olan ilk seçime hazır olacaktır. Ve Türkiye Değişim Partimiz er geç iktidar olacaktır. Ama çok geç değil" diye konuştu.

'BİZE HERHANGİ BİR GÖRÜŞME TALEBİ OLMADI

Sarıgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son zamanlarda siyasilerle yaptığı görüşmelerin hatırlatılması üzerine ise, "Bize herhangi bir görüşme talebi olmadı. Bizim de talebimiz olmadı. Ama Türkiye Değişim Partimize kimden hangi kuruluştan görüşme talebi gelirse Türkiye Değişim Partisi kendi kurullarında oturur, görüşmenin ana maddelerini müzakere eder, hangi konular görüşülecekse önceden gündem belli olmak şartıyla partimizin yetkili kurulları talep geldiği zaman bu talebi değerlendirir. Türkiye Değişim Partisinde genel başkan dahil olmak üzere hiçbir kurucumuz, hiçbir genel başkan yardımcımız, hiçbir genel sekreter yardımcımız kendi şahsi karar verme durumunda değildir'' değerlendirmesinde bulundu. 

MUHARREM İNCE İSE BAHARI İŞARET ETTİ

BBC'ye konuşan Muharrem İnce ise kuracağı partinin tam kurulma tarihinin yasaklar ve pandemiden dolayı herhangi bir aksaklık yaşanmasından dolayı açıklamadığını söyledi. İnce, "Partiyi bahara kurarız" dedi. 

Yorumlar (0)
23
açık