Nazmi Arıkan'ın katil zanlısının ifadesindeki detaylar ortaya çıktı

Çanakkale Gelibolu’da çiftliğinde öldürülen  Nazmi Arıkan'ın katil zanlısı olmakla suçlanan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’nın 30 milyon dolar alacağı olduğu iddia edilirken Akçekaya'nın “Çanakkale’de kalıyor. Kafasına silah dayayıp parayı alacağım” dediği öğrenildi.

Gündem 15.07.2022, 11:33
Nazmi Arıkan'ın katil zanlısının ifadesindeki detaylar ortaya çıktı

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın sahibi Nazmi Arıkan (69) ile şoförü Şerif Eker’in cansız bedenleri önceki gün Gelibolu’na bağlı Karainebeyli Köyü’ndeki çiftlik evinde bulundu. Gündemi sarsan “çiftlik evi cinayeti” ile ilgili önceki gece, dershane sektöründe de faaliyet gösteren Ufuk Akçekaya İstanbul’da gözaltına alınarak Gelibolu'ya götürüldü.


Nazmi Arıkan

Aynı zamanda Tokatspor’un da başkanı olan Akçekaya, gözaltına alınmadan saatler önce Instagram hesabında canlı yayın yaptı. Yayında Akçekaya, 10 ay önce önce bıçaklandığını, söz konusu olayın arkasında Nazmi Arıkan ile B. Eğitim Kurumları’nın sahibi A.Ç.’nin olduğunu iddia etti. Halk TV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Akçekaya’nın sözünü ettiği olaya ilişkin dava dosyasındaki ayrıntılar ortaya çıktı.

Akçekaya’nın bıçaklanması ve hürriyetinden yoksun bırakılmasına ilişkin 4 sanıklı dava İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Geçen 26 Nisan’da görülen duruşmada mahkeme sanıklara 5’er yıl hapis cezası verdi. Sanıklardan Ahmet Aslan’ın emniyet ifadesi ise Nazmi Arıkan cinayetine ışık tutacak nitelikte.

TOKATSPOR'A DESTEK

Dava dosyasına göre kendisini MİT’çi olarak tanıtan Ahmet Aslan, Ufuk Akçekaya ile sanık Tolga Temiz aracılığı ile tanıştığını söyledi. Akçekaya’nın, Tokatspor’un ligden düşmemesi için kendilerinden yardım istediğini öne süren Aslan ifadesinin devamında “İlerleyen süreçte Ufuk Akçekaya ile samimiyetim arttı. Bu süreçte bana ailevi sıkıntılarından söz etti. Ben kendisine maddi destekte bulundum. Benim dışımda Tolga Temiz de maddi yardımda bulundu” ifadelerini kullandı.

'30 MİLYON DOLAR ALACAĞIM VAR' 

Ahmet Aslan ifadesinin devamında şunları kaydetti:

“Bana, Nazmi Arıkan’ın kendisine 30 milyon dolar borcu olduğunu söyledi. Arıkan’ın Çanakkale’de bulunduğunu söyledi. Nazmi Arıkan borcunu ödemediği için, kafasına silah dayayıp parayı şirket hesabına alacağını söyledi.”

Ahmet Aslan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde verdiği ifadesinde, Akçekaya’nın sözlerine itibar etmediğini belirterek “Hatta Nazmi Arıkan’a ulaşıp kendisi ile de görüştüm. Nazmi Arıkan borcu olmadığını, alacağının olduğunu söyledi” şekilde ifade verdi.

Yorumlar (0)
32
az bulutlu