Numan Kurtulmuş'tan 'Gülşen' açıklaması: Herkesin ağzından çıkan lafa dikkat etmesi lazım

CNN Türk canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, tahliyesine karar verilen Gülşen'e ilişkin "Hiç kimsenin bir başka grubu kötülemek ve şeytanlaştırma hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

Gündem 03.09.2022, 12:03
Numan Kurtulmuş'tan 'Gülşen' açıklaması: Herkesin ağzından çıkan lafa dikkat etmesi lazım

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

Programda; 4 ay önce verdiği konserde imam hatiplere yönelik sarf ettiği sözler gerekçe gösterilerek tutuklanan, ardından 'ev hapsi' şartıyla tahliye edilen şarkıcı Gülşen Çolakoğlu hakkında da konuşan Kurtulmuş, "Herkesin ağzından çıkan lafa dikkat etmesi lazım" ifadelerini kullandı.

'BİR GRUBU KÖTÜLEME HAKKI YOK'

Kurtulmuş, Gülşen'in tutuklanmasını şu sözlerle değerlendirdi:

"Herkesin, özellikle toplumun önünde olanların söyledikleri her söze ve davranışlarına dikkat etmesi lazım. Hiç kimsenin bir başka grubu kötülemek ve şeytanlaştırma hakkı yoktur. Herkesin ağzından çıkan lafa dikkat etmesi lazım."

'GÜLŞEN İÇİN SÜREÇ HUKUKUN ALANIDIR'

"Tutuklama kararı nasıl verildi, bu hukuki bir süreç. Herkesin, özellikle toplumun önünde olanlar söyledikleri her söze ve davranışlara dikkat etmesi lazım. Hiç kimsenin bir başka grubu kötülemek ve şeytanlaştırma hakkı yoktur. Herkesin ağzından çıkan lafa dikkat etmesi lazım."

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur