Ömer Çelik’ten Özgür Özel’e ‘Orta Çağ’ tepkisi: Mücadeleyi sürdüreceğiz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin vekilleriyle yaptığı görüşme hakkında konuştu. Özgür Özel'in Diyanet için sarf ettiği, 'çocukların Orta Çağ zihniyetiyle yetiştirildiği' sözlerine de değinen Çelik, "Mücadeleyi sürdüreceğiz, siyasetin ve hukukun çerçevesi içerisinde" dedi.

Gündem 05.01.2022, 14:25
Ömer Çelik’ten Özgür Özel’e ‘Orta Çağ’ tepkisi: Mücadeleyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bazı milletvekilleriyle AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından bir basın toplantısı düzenleyen Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan'ın vekilleriyle yaptığı görüşme hakkında konuştu.

Ömer Çelik, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel geçtiğimiz günlerde Kuran Kursları hakkında sarf ettiği sözlere de yanıt verdi. Çelik, "Çocukların Kur'an kursu eğitimi ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanımızın hedef alındığını gördük. Türkiye'nin milli güvenliği açısından Türkiye'nin din eğitimi vermesi son derece stratejiktir. Sinsi bir şekilde otokratik anlayışı görüyorsunuz. Mücadeleyi sürdüreceğiz, sisyasetin ve hukukun çerçevesi içerisinde" dedi. 

Çelik'in açıklamasında satırbaşları şu şekilde:

Cumhurbaşkanımız milletvekilleri ile görüşmesinde ülke ve uluslararası siyasetle ilgili fotoğrafları çekmeye önem veriyor. Milletvekilleri değerlendirmelerini paylaştı. Soruları cumhurbaşkanımız yanıtladı ve not alındı.

2023'e giderken, bütün stratejilerin ortak akılla belirlenmesi bakımında bu toplantıların yapılması hem de bundan sonra sahada nasıl bir stratejiyle yürünmesi bakımından bir harita çıkarılacak.

Bizim son zamanlarda milletvekillerimiz ile kararlı bir şekilde tutacağımız tutum da şudur. Siyasette zehirli bir dil konuşuluyor, AK Parti karşılık verecektir. AB'deki pek çok aşırı sağcı Türk ve İslâm karşıtlarının adında da demokrasi ve özgürlük geçer. Demokrasi diyerek demokrasimizi çalmaya çalışıyorlar.

4-6 YAŞ ARASI ÇOCUKLARA DİN EĞİTİMİ TARTIŞMASI 

Çocukların Kur'an kursu eğitimi ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanımızın hedef alındığını gördük. Türkiye'nin milli güvenliği açısından Türkiye'nin din eğitimi vermesi son derece stratejiktir. Sinsi bir şekilde otokratik anlayışı görüyorsunuz. Mücadeleyi sürdüreceğiz, sisyasetin ve hukukun çerçevesi içerisinde.

ERDOĞAN VE DEVLET BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ 

Erdoğan ile Bahçeli görüşmesi, Cumhur İttifakı'nın doğası gereği kendi ritmi ve doğası gereği devam ediyor, çeşitli zaman aralıkları ile bir araya gelmesi Türkiye meseleleri ile istişare ve ittifakın pekiştirilmesi anlamını taşıyor.

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu