Önergeye doğru cevap verdi diye işinden oldu: Danışmanın ekmeğine yağ sürdü

Muhalefetin önergesine 'doğru' cevap veren Strateji Geliştirme Başkanı Abdullah Beyazıt Niyazoğlu, Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in hedefi oldu. Dönmez, Niyazioğlu'nun yerine danışmanı Mutlu Koç getirdi. Koç, aynı zamanda TPAO’ya yönetim kurulu üyesi de oldu.

Gündem 19.09.2022, 08:20 19.09.2022, 08:41
Önergeye doğru cevap verdi diye işinden oldu: Danışmanın ekmeğine yağ sürdü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Fatih Dönmez, Dalaman'da tatil yaptığı sırada kendisinin izni olmadan bir soru önergesine cevap verildi. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Dönmez, Ankara'ya dönünce soru önergesine verdiği cevapta gerçek rakamları açıklayan Strateji Geliştirme Başkanı Abdullah Beyazıt Niyazoğlu'nu jet hızıyla görevden aldı.

Niyazoğlu'nun yerine de Bakan Danışmanı Mutlu Koç atandı. Danışman, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'na da vekaleten getirildi.

İşte o önerge:

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Maden Tetkik Arama ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün kiraladığı araçları sordu. Bakan adına Strateji Geliştirme Başkanı Abdullah Beyazıt Niyazoğlu önergeye cevap verdi. Niyazioğlu, 2020 yılından itibaren son 2.5 yıllık süre içinde “İki ayrı madencilik işletmesi adına 460 araç kiralandığını, bu araçlara toplamda 33 milyon TL ödendiğini ve araçların akaryakıt gideri 4 milyon 995 bin lira” olduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu