Oscar ödüllü Parazit filmi İstanbul'da gerçek oldu

Oscak ödüllü Parazit filmi İstanbul'da gerçek oldu. Türkmenistan vatandaşı Jumalyev , Yusuf E. ve kız kardeşinin oturdukları dubleks evin kullanılmayan üst katında yaşadığı ortaya çıktı. Şikâyetçi olan Yusuf E., “Jumalyev’i gördüm ve yanına giderek ‘Burada ne yapıyorsun, kimsin?’ diye sordum. Jumalyev ‘Şarj aletin var mı?’ diye sorunca evden çıkardım. Bir süre sonra üst kata çıktığımda faal durumda olmayan odada Jumalyev’in eşyalarını ve bizim eşyalarımızı gördüm" dedi.

Gündem 14.09.2022, 09:24 14.09.2022, 10:03
Oscar ödüllü Parazit filmi İstanbul'da gerçek oldu

İstanbul’da Yusuf E. ve kız kardeşi Mecidiyeköy’deki dubleks bir evde birlikte yaşıyordu. İki kardeş oldukça büyük olan evin üst katında eski eşyalarını tutuyordu. Film senaryolarını aratmayan olay 4 Eylül günü, Yusuf E.’nin evin üst katından sesler duymasıyla ortaya çıktı. Yusuf E. üst kata çıktığında bir anda karşısında Türkmenistan vatandaşı Jumamyrat Jumalyev’i gördü. Adamın ayağında Yusuf E.’nin kız kardeşinin terlikleri vardı. Yusuf E., Jumalyev’i evden kovduktan sonra üst kata çıktı. Boş odada çay bardakları, bir poşetin içerisinde ise pasaport, namaz hocası kitabı ve Kuran-ı Kerim’in Türkçe meali vardı. Yusuf E. hemen polisi aradı. Polis ekipleri evde arama yaptı ancak dairede kimse yoktu. Jumalyev çatı arasında saklanırken yakalandı ve gözaltına alındı.


Parazit

'KİMSİN SEN', 'ŞARJ ALETİN VAR MI'

Hürriyet’tin haberine göre, Jumalyev’den şikâyetçi olan Yusuf E., “Jumalyev’i gördüm ve yanına giderek ‘Burada ne yapıyorsun, kimsin?’ diye sordum. Jumalyev ‘Şarj aletin var mı?’ diye sorunca evden çıkardım. Bir süre sonra üst kata çıktığımda faal durumda olmayan odada Jumalyev’in eşyalarını ve bizim eşyalarımızı gördüm. Evden çıkıp hemen komşularımı uyardım ve polis çağırdım” dedi.

'TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN DÖNDÜM'

Jumalyev ise ifadesinde sokakta yaşadığını anlatarak, “İçeri girdiğimde evde kimse yoktu. Evden hiçbir şey almadım. Sadece kalacak yerim yoktu. O yüzden eve girdim. Çaldığım iddia edilen kitaplar da üst kattaydı. Onları ben getirmedim, sadece okudum” dedi. Adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Jumamyrat Jumalyev İl Göç İdaresi’ne gönderildi ama oradan da serbest bırakıldı. Ertesi gün de Mecidiyeköy’deki evin sokağına döndü. Apartman sakinleri Jumalyev’i fark edince polis çağırdı. Ev sahibine teşekkür etmek için geri geldiğini söyleyen Jumamyrat Jumalyev polis gelmeden kayıplara karıştı.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu