Özgür Demirtaş isyan etti: Madem yapabiliyordunuz...

Dolar kurunda ani düşüşle birlikte sosyal medyada 'troll'lerin hedef aldığı ekonomist Özgür Demirtaş, isyan etti. Dolar kurunun 10'un üzerine çıkmasına neden izin verildiği sorusunu soran Demirtaş, kendisine ve ailesine yönelik tehdit, yalan ve iftiralara son verilmesini istedi.

Gündem 24.12.2021, 14:42
Özgür Demirtaş isyan etti: Madem yapabiliyordunuz...

Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından kendisine yönelik tehdit ve iftiralara isyan etti.

Doların 'bilinçli' olarak arttırıldığı söylemlerini hatırlatan Demirtaş, "Madem yapabiliyordunuz: Neden Dolar/TL nin 10'nun üzerine çıkmasına izin verdiniz?" diye sordu. 

Demirtaş, sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

1) Benden Trollere son uyarılar: Tehdidi, Yalanı, İftirayı Bırakın. Ülkemiz için doğru olanı bilimsel olanı yapın. 3 Aydır: "Faiz Günahtır. Dolar artarsa artsın. Bizim işimiz Dolarla mı, Biz ÇİN modeline geçiyoruz. Dolar artsın UCUZ işgücü olacak" dediniz Doları arttırdınız.

2) Sonra tam 180 derece ÇARK ettiniz. Ve insanlara gelin paranızı yatırın size Dolar artışı kadar EXTRA FAİZ FAİZ FAİZ verelim diyip faizi arttırdınız. Bu sefer de Doları Düşürdünüz. Soru Şu: Madem yapabiliyordunuz: Neden Dolar/TL nin 10'nun üzerine çıkmasına izin verdiniz?

3) Neden son dakikaya kadar Dolar/TL yi azdıracak açıklamalar yaptınız? Neden "ÇİN modeline geçiyoruz. Çin başardı biz de başaracağız. Faizi Düşüreceğiz, Dolar artarsa artsın" dediniz. NEDEN? SONSUZ faiz son dakika da mı aklınıza geldi? Yoksa biliyor muydunuz yapacağınızı?

4) Yapacaktıysanız, neden Dolar /TL'nin 10'nun üzerine çıkmasına İZİN verdiniz? NEDEN? Kimler 18'den Doları Satttı. İsim isim Açıklayın. Uyarıyorum. Eğer benim ve sevdiklerimin hakkında en ufak bir YALAN, İFTİRA ya daha karışırsanız... Beni ve sevdiklerimi Yalnız bırakın.

Yorumlar (0)
0
kısa sürelü kar yağışı