Özkoç''un ''Erdoğan'' eleştirisi meclisi karıştırdı!

Özkoç''un ''Erdoğan'' eleştirisi meclisi karıştırdı! TBMM Genel Kurulu''nda konuşma yapan CHP''li Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan''ı eleştirince AK Partili Alpay Özalan, Özkoç''un üzerine yürüdü. Meclis''te tansiyon bir anda artarken vekiller arasında hafif sürtüşmeler yaşandı.

Gündem 26.12.2020, 20:35 26.12.2020, 20:35
Özkoç''un ''Erdoğan'' eleştirisi meclisi karıştırdı!

AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul'daki konuşmasında CHP'nin ''hak ihlalleri''ne ilişkin grup önerisi üzerinden eleştirilerde bulundu. 

* Ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Mesten'e yanıt veririrken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da eleştirdi.

* Özkoç, ''(Arap Baharı) diye başlatılan o savaşta 3 milyon 750 bin Müslümanın katledilmesinde 'Eş Başkanıyım' diyen Recep Tayyip Erdoğan var. Türk askerine 'kelle' deyip de 'Sizi oraya yatırmaya değil…' deyip de Amerikan askerine sahip çıkan Recep Tayyip Erdoğan var. Habur Sınır Kapısı'nda adaletin bekçisi olanları oraya dikip de kıyafetleriyle PKK terör örgütünü Türkiye'ye aldıran Recep Tayyip Erdoğan var'' eleştirileri sonrası tansiyon bir anda yükseldi.

* AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, yerinden kalkara Özkoç'un üzerine yürüdü.

* Ancak vekil arkadaşları tarafından engellenen Özalan, dışarı çıkarılıp sakinleştirildi.

* Bu sırada içeride bulunan AK Parti ve CHP'li vekiller arasında sözlü sataşmalar yaşandı.

* Bunların ardından birleşime ara verildi ancak sonrasında da tansiyon düşmedi.

* Verilen arada da AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan itiş kakış devam etti.

Yorumlar (0)
25
açık