Papa’dan mahkûmlara ilginç kıyak: 15 bin dondurma gönderdi

Katolik dünyasının lideri Papa Francis, İtalya'da kayıtlara geçen en sıcak yazlardan birinde hapishanedeki mahkumların serinlemelerine yardımcı olmak için 15 bin dondurma gönderdi.

Gündem 09.09.2021, 20:32
Papa’dan mahkûmlara ilginç kıyak: 15 bin dondurma gönderdi

Dondurmalar, Roma'daki iki hapishaneye – Regina Coeli ve Rebibbia - Kardinal Konrad Krajewski tarafından teslim edildi.

‘’TATİLE ÇIKMADIK’’

Vatikan'dan yapılan açıklamada, Papa'nın hayır kurumlarının bu yaz tatile çıkmadığı belirtildi. Bunun yerine Vatikan gönüllüleri zamanlarını “diğer şeylerin yanı sıra yedi merhamet eserinden ikisine adamaya devam ederek: mahkumları ziyaret etmek ve mağdurları teselli etmek” için harcadılar. Açıklamada, bağışın yaz boyunca "Roma hapishanelerindeki binlerce insana yardım etmek ve umut vermek" için yapılan birkaç "küçük müjdeci jest"ten biri olduğu belirtildi.

MAHKUMLAR PAPA’YLA GÖRÜŞTÜ

Haziran ayında, Rebibbia hapishanesinden yaklaşık 20 mahkûm, Vatikan Müzelerini ziyaretinde Papa ile bir araya geldi. Vatikan'ın yardım ofisi ayrıca küçük evsiz gruplarını "bir öğleden sonra dinlenmek ve bir pizzacıda akşam yemeği yemek için" denize veya göle götürdü.Ayrıca hayır kurumu, Covid-19 için ücretsiz testler ve Roma'daki evsizlere ve yoksulluk içindekilere aşılar sağladı.

(Guardian)

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu