Para cinsi belirtilmeyince itiraz geldi: Katar Riyali mi, Türk Lirası mı?

Para cinsi belirtilmeyince itiraz geldi: Katar Riyali mi, Türk Lirası mı? Meclis''te görüşülen 2021 yılı bütçesi, milletvekillerinin oylamasına sunuldu. CHP''li Mahmut Tanal ise para bütçesi belirtilmeden oylamaya sunulan teklife “Katar Riyali mi, Türk Lirası?” diyerek tepkisinin ortaya koydu.

Gündem 12.12.2020, 10:53 12.12.2020, 10:53
Para cinsi belirtilmeyince itiraz geldi: Katar Riyali mi, Türk Lirası mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nun dünkü birleşiminde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2021 yılı bütçesi görüşüldü.

İlgili bakanlık ve kuruluşların bütçesi, milletvekillerinin oylamasına sunulurken para cinsinin Türk Lirası olarak belirtilmemesine CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’dan itiraz geldi.

ÖNCE 'DOLAR' TEPKİSİ GELDİ

Meclis Başkan Vekil Nimetullah Erdoğmuş’un, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) 2021 yılı için ayrılan bütçenin rakamlarını okutup oylamaya sunduğu sırada araya giren CHP’li vekil Mahmut Tanal, “Sayın Başkan, bu dolar olarak mı, TL olarak mı?” diye sordu.

'RİYAL' İTİRAZINA CEVAP: TÜRK LİRASI

Erdoğmuş, Tanal’a cevap vermeden Nükleer Düzenleme Kurumu’nun bütçe rakamlarını okutup oylamaya sundu. Tekrar araya giren Tanal, bu sefer de “Sayın Başkanım, bu Katar Riyali mi, Türk Lirası mı?” sorusunu yöneltti.

Bu soru karşısında Meclis Başkan Vekili Erdoğmuş, Tanal’a “Türk Lirası efendim, Türk Lirası” cevabını verdi.

Yorumlar (0)
19
az bulutlu