Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Erçe'den Erdoğan'a: Samimi bulmuyoruz

Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cuma Erçe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hacı Bektaş Veli Dergâhı'na yapacağı ziyaret öncesinde açıklamalarda bulundu. Erçe, Erdoğan'ı "samimi" bulmadıklarını ifade etti.

Gündem 13.08.2022, 18:30
Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Erçe'den Erdoğan'a: Samimi bulmuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hacı Bektaş Veli Dergâhı'na yapacağı ziyaret öncesi derneklerden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Halk TV canlı yayınında konuşan Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cuma Erçe, Erdoğan’ın gerçekleştireceği ziyareti “samimi” bulmadığını söyledi.

Cuma Erçe, “işsizlik, açlık ve yoksulluk diz boyu iken öğrenciler kira dahi ödeyemeyip okullarını bırakma durumuna gelmişken alevilerin bir manipülasyon malzemesi haline getirilmesini istemiyoruz” dedi.

Erçe şöyle konuştu:

“Siyasetin alevile üzerinden dizayn edilmesini istemiyoruz. Siyasetin malzemesi olmaya itirazımız var. Bu yapılan davranışın alevi kurumlarına yapılan saldırıların hemen arkasından arka arkaya yapılan ziyaretlerin bu amacı ifade ettiğini ve aleviler üzerinden gündem değiştirmek niyeti taşıdıklarını düşündüğümüzden dolayı samimi bulmuyoruz.

Samimi bulmamamızın ana nedenlerinden bir tanesi de şu: 20 yıldır cumhuriyet kurulduğundan bugüne kadar geçen sürenin 5’te birinde iktidarda olan bir partinin, liderinin bugüne kadar alevilerin taleplerine dair adım atmayan cumhurbaşkanının bu ziyaretleriyle esasında bir manipülasyon yaratma, alevi kurumları kendi içerisinde tartışılır hale getirme, taraf olmaya zorlama davranışları nedeniyle doğru ve samimi bulmuyoruz.” 

Yorumlar (0)
20
açık