Polemikhaber gündeme getirmişti... Kılıçdaroğlu aday olur mu?

Polemikhaber gündeme getirmişti... Kılıçdaroğlu aday olur mu? polemikhaber.com''a konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin''in "Adayımız belli" açıklamasından sonra gündemden inmeyen "CHP''nin cumhurbaşkanı adayı kim?" tartışmaları sürüyor...

Gündem 08.12.2020, 08:49 08.12.2020, 08:49
Polemikhaber gündeme getirmişti... Kılıçdaroğlu aday olur mu?

Gündeme bomba gibi düşen açıklamanın sahibi geçen hafta Polemikhaber'e konuşan CHP'li Gürsel Tekin... Tekin'in açıklamalarından sonra tartışmaların ardı arkası kesilmedi.

Son olarak dün Meclis'teki polemiğin üzerine bugün de Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bu konuyu köşesine taşıdı.

İşte Selvi'nin yazısından o bölüm;

KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI MI?

Kılıçdaroğlu ile bütçe görüşmelerine verilen ara sırasında selamlaştık. Her haftaya bir skandalın düştüğü CHP’de Kılıçdaroğlu’nun bütçe konuşmasında ne diyeceğini merak ediyordum. CHP Lideri, “Bu bütçe faiz bütçesidir, haramzadelere hizmet bütçesidir“ gibi sert bir giriş yapınca, “En iyi savunma taarruzdur” taktiğini kullanacağını anladım. Futbol deyimiyle hep hücum oynadı. Böylece cinsel taciz ve “Ordu Katar’a satıldı” sataşmalarına cevap vermek zorunda kalmadı. Hatta, “Allah’ın izni ile göreceksiniz ilk seçimde nasıl tıpış tıpış yolcu edeceğini bu milletin göreceksiniz” türünden salvolar yaptı.

ADAYLIK POLEMİĞİ

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının son dakikasında ise önümüzdeki günlere damgasını vuracak polemik konusu çıktı. AK Partililerin, “Aday yok” diye sataşmaları üzerine, “Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?” diye karşılık verdi. Böylece 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar sürecek nur topu gibi bir tartışma konumuz oldu. Bahçeli ilk anda fırsatı kaçırmadı, “Çok müjdeli bir konuşma oldu. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu anlaşıldı” dedi. Bu söz Kılıçdaroğlu’nun peşini bırakmaz ama ben yine de CHP Lideri’nin Cumhurbaşkanı adayı olacağını sanmıyorum.

GÜRSEL TEKİN AÇIKLAMIŞTI

Tekin, yayın esnasında muhabirimizin sorusu üzerine şu cevabı vermişti:  

“CHP’NİN ADAYI BELLİDİR”

"Millet ittifakının lokomotifi CHP'dir. CHP sorumlu davranmak zorundadır. Yani sistemin bize dayatmış olduğu yüzde 50,1 ne yazık ki bunu gerektiriyor. Sayın genel başkanın buradaki çabası takdire şayan. Hiç o konuda bir eleştirim yok. Ama CHP'nin adayı olmaz olur mu. elbette CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı var. Ama adayınızı bugünden ilan etmeye kalkarsanız Millet İttifakı dışında dahil olabilecek birçok siyasi partinin de önünü kesersiniz. Yoksa CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır. Buna emin olun.”

“CHP’LİLERİN ÜZERİNDE UZLAŞTIĞI BİR İSİM”

“Ama bu sadece bizim kendi partimiz içinde, partimizin mutfağında hepimizin kabul ettiği bir isim. Ama aynı adayın Millet İttifakı için bugünden kabul görüp görmeyeceğini bugünden karar verirsek tam da Cumhur İttifakı'nın isteyeceği tuzağa düşeriz. Kimse merak etmesin CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır…”

Yorumlar (0)
20
az bulutlu