RTÜK, gıdaya da el attı!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yayınlarda gıda fiyatlarına ilişkin “spekülatif” açıklamalar yapıldığını iddia ederek yayın kuruluşlarına uyarıcı nitelikte bir bildiri yayımladı.

Gündem 07.03.2022, 15:25 07.03.2022, 15:29
RTÜK, gıdaya da el attı!

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, haber bültenleri ve yorum programlarında gıda fiyatları konusunu işleyen televizyon kanallarına yönelik açıklama yaptı.
Sosyal medya hesabından açıklama yapan RTÜK Başkanı Şahin, “Son günlerde haber bültenlerinde ve yorum programlarında gıda fiyatlarına ilişkin bazı spekülatif açıklamaların yapıldığı dikkatimizi çekmektedir. Halkı yanlış yönlendiren, kaygı ve paniğe sevk eden yayınlar RTÜK tarafından dikkatle takip edilmektedir” dedi ve şu ifadeleri kaydetti:
“Sağlıklı bir iletişim ortamının oluşması için medyamızın fiyat istikrarını bozan yayınlar yerine ilgili kurumların açıklamalarını haberlerine taşıması son derece önemlidir. Kamuoyunda yanlış algıya yol açan yayınlardan vazgeçmeyen kuruluşlar hakkında 6112 sayılı Yasa'nın ilgili hükümleri uygulanacaktır.”

Yorumlar (0)
19
açık