RTÜK 'sürtük' ifadesini gündeme almadı

RTÜK, İlhan Taşçı tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'sürtük' ifadesine ilişkin yapılan inceleme başvurusunu bugünkü toplantıda gündeme almadı.

Gündem 08.06.2022, 18:00 08.06.2022, 16:14
RTÜK 'sürtük' ifadesini gündeme almadı

CHP'nin RTÜK üyesi İlhan Taşçı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi eylemlerine katılanlara kullandığı 'çürük, sürtük' ifadesine ilişkin inceleme talebi bugün gerçekleşen RTÜK toplantısında gündeme alınmadı.

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIM'

Taşçı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Sayın Erdoğan’ın AK Parti Grup Toplantısında, Geziye katılanlar için kullandığı “çürük/sürtük” sözlerinin incelenmesi için RTÜK’e yaptığım başvuru bugünkü kurula alınmadı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’ in dilekçemi ne zaman gündeme alacağını merakla bekliyorum. Takipçisi olacağım" dedi.

Taşçı'nın konuyu RTÜK gündemine taşıyacağını açıklamasının ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Sayın Taşcı; siyasilerin Meclis'te yapmış olduğu konuşmalara gösterdiğiniz bu hassasiyeti, CHP Genel Başkanı'nın Genel Kurul konuşmasındaki müstehcen el-kol hareketinde de göstermenizi beklerdik. O konuda da şikayet dilekçenizi bekliyoruz. Sonra bu dilekçenizi inceleyeceğiz” diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu