Rus Diplomat net konuştu: Saldırmayacağız

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, Batı'nın "Rusya'nın Ukrayna'yı işgali" için tarih verdiğini ancak bunların hiçbirinin tutmadığını söyledi. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmayacağını ifade eden Erkhov, "Eğer Türkiye, Ukrayna ile olan 'ayrıcalıklı' ilişkisini kullanırsa Ukrayna'yı Minsk Anlaşması yükümlülüklerini yerine getirmeye ikna edebilir. Buna minnettar oluruz" dedi.

Gündem 16.02.2022, 15:47 16.02.2022, 15:52
Rus Diplomat net konuştu: Saldırmayacağız

Rusya-Ukrayna krizi gündemdeki sıcaklığını koruyor. Rusya, Batı'dan gelen açıklamaların aksine, Ukrayna'yı işgal edeceği iddialarını kesin bir dille reddediyor.

TÜRKİYE VURGUSU

Rus büyükelçi, "Eğer Türkiye, Ukrayna ile olan 'ayrıcalıklı' ilişkisini kullanırsa Ukrayna'yı Minsk Anlaşması yükümlülüklerini yerine getirmeye ikna edebilir. Buna minnettar oluruz" dedi.

'DİYALOG İHTİMALİ HALA SÜRÜYOR'

Acil sorunlara hızlı çözümler gerektiğini söyleyen Erkhov, "Bize göre diyalog ihtimali tükenmekten çok uzakta ve biz uluslararası temaslar oluşturmaya devam etmek niyetindeyiz" diye konuştu.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Erkhov, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un NATO ülkelerine mektup gönderdiğini, bu mektubu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na kendisinin ilettiğini söyledi.

Yorumlar (0)
17
açık