Rusya'dan geri çekilme açıklaması: Süreç biraz zaman alacak

Kremlin, bugün yaptığı açıklamada, Doğu Ukrayna'daki şiddetin alevlenmesinden endişe duyduğunu ve Batı'nın, gerilimin artmasını önlemek için Kiev üzerindeki etkisini kullanmasını umduğunu söyledi.

Gündem 17.02.2022, 14:18 17.02.2022, 15:06
Rusya'dan geri çekilme açıklaması: Süreç biraz zaman alacak

Rusya'da, Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesine yönelik haberleri yalanladı. Ayrıca Moskova'nın Ukrayna'nın isyancıların kontrolündeki Donbass bölgesindeki durumu yakından izlediğini de belirtti.

PESKOV: SÜREÇ ZAMAN ALACAK

NATO ülkelerinin 'Rus ordusu geri çekilmiyor' açıklamalarına yönelik konuşan Peskov, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki bölgelerde tatbikatı tamamlayan Rus birliklerinin bir kısmını geri çekmeye başladığını, ancak sürecin biraz zaman alacağını söyledi.

TATBİKATLER BİTİNCE RUS ORDUSU SINIRDAN ÇEKİLECEK 

Kremlin'den bugün yapılan açıklamalarda ayrıca, Rusya Savunma Bakanının, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e "Kırım ve Ukrayna yakınlarındaki askeri tatbikatlarıda sona yaklaşıldığını" söylediği aktarıldı. Bakanlık, tatbikatların bitmesiyle birlikte askeri birliklerin üslerine döneceğini ve birliklerin Ukrayna sınırından çekilmesi için 'net bir takvime sahip olduğunu' kaydetti.

Yorumlar (0)
19
açık