Saadet Partisi'nde 'ittifak' çatlağı! 3. ittifaka dikkat çekti 

Millet ittifakı bileşenlerinden Saadet Partisi'nde 'ittifak' çatlağı oluştu. Genel İdare Kurulu Üyesi Abdullah Sevim, "Bizim tabanımız CHP ile HDP ile görünmemizden hoşnut değil" ifadelerini kullandı.

Gündem 21.02.2022, 14:27 21.02.2022, 14:50
Saadet Partisi'nde 'ittifak' çatlağı! 3. ittifaka dikkat çekti 

12 Şubat'ta CHP, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Partisi liderleri ile birlikte 'Ahlatlıbel Zirvesi'nde yer alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Uzunca bir süredir ülkemizin hasret kaldığı uzlaşı, hoşgörü ve diyalog iklimi yeniden yeşermiştir. 6 siyasi partinin genel başkanları olarak bir araya geldiğimiz o masa, umudun ve çözümün adresi olmuştur" ifadelerini kullanmıştı. 

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim ise parti tabanının CHP ile birlikte görünmekten rahatsız olduğunu söyledi, "Saadet Partisi yöneticileri olarak bizim bunu görmemiz gerek" ifadelerini kullandı. 

Konya'nın yerel televizyon kanalı Kanal 42'de konuk olan Sevim, şu ifadeleri kullandı:

'TABANIMIZ HOŞNUT DEĞİL'

"Üçüncü bir ittifakı bizim oluşturmamız lazım. Bizim oluşturacağımız bu üçüncü ittifakın Türkiye'nin normalleşmesine büyük oranda hizmet edeceğini düşünüyorum. Saadet Partisi'nin geleceği açısından da bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bizim tabanımız CHP ile HDP ile bir algılamamızdan, görünmemizden hoşnut değil.

'ÜLKEMİZİN MENFAATİNİ DÜŞÜNMEMİZ LAZIM'

Bunu bizim Saadet Partisi yönetici olarak görmemiz ve bundan sonra Saadet Partisi'nin nerede durması gerektiğiyle ilgili hem ülkemizin menfaatini hem de partimizin geleceğini düşünerek karar vermemiz gerekir."

'3. İTTİFAK GEREK'

Sevim, bu sözlerinin yer aldığı videoyu da sosyal medya hesabı üzerinden "Saadet Partisi olarak eğer illa ki bir ittifakın içerisinde olacaksak bunun 3. ittifak olması gerek! Bu hem ülkemiz hem de partimiz açısından en doğru karar olacaktır..." ifadeleriyle paylaştı.

Yorumlar (0)
22
açık