Sabancı''ya şok! 100 milyon dolarlık Atlı Köşk''te ihtiyati tedbir 

Sabancı''ya şok! 100 milyon dolarlık Atlı Köşk''te ihtiyati tedbir  Sevgi Sabancı, ailesi tarafından yasal mirasçılığından doğan haklarının yıllardır verilmemesi üzerine ablası Güler Sabancı''ya, aile şirketi Sabancı Holding''e ve diğer aile bireylerine dava açtı. Sevgi Sabancı dedesi Hacı Ömer Sabancı''nın eski ikametgahı olan, uzun yıllardır Sakıp Sabancı müzesi olarak kullanılan Emirgan''ın en güzel binalarından Atlı Köşk için ihtiyati tedbir kararı koydurdu.

Gündem 09.12.2020, 20:46 09.12.2020, 20:46
Sabancı''ya şok! 100 milyon dolarlık Atlı Köşk''te ihtiyati tedbir 

İstanbul 5. Aile Mahkemesi, söz konusu kararla ilgili "Davalılardan Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. adına kayıtlı olan İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Mirgün Çeşmesi Sokağı Mevkii 92 Ada 3 parselde kayıtlı taşınmaz üzerine üçüncü şahıslara devir ve intikalinin önlenmesi bakımından işbu dava sonuçlanıncaya kadar İHTİYATİ TEDBİR konulmasına" ifadelerini kullandı. 

Sevgi Sabancı vekilleri Av. Prof. Dr. Cemal Şanlı, Av. Volkan Arıkan ve Av. Dr. Ural Aküzüm'ün sunduğu dava dilekçesinde Sevgi Sabancı'nın Sabancı Ailesi'nin bir ferdi olarak Hacı Ömer Sabancı ve Sadıka Sabancı mirasından haksız yere mahrum bırakıldığı belirtildi. 

DEĞERİ EN AZ 100 MİLYON DOLAR

Atlı Köşk'ün içindeki tarihi eser ve antikalar haricindeki değerinin 100 milyon dolar civarında olduğu öğrenildi. 16 Ekim 2017'deki bilirkişi raporunda Atlı Köşk'ün değeri 400 milyon TL olarak belirlenmişti.

SABANCI HOLDİNG VE AKBANK DAVALARI YOLDA...

Sevgi Sabancı'nın haklarını gaspettiklerini düşündüğü başta ablası Güler Sabancı olmak üzere aile bireylerine çok kızgın olduğu, miras hakları için Sabancı Holding'e ve finans grubuna dönük tüm miras hukuku davalarını açma kararını aldığı, hazırlıklarını tamamladığı öğrenildi.
 

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu