SADAT 19 Mayıs mesajında Atatürk'e yer vermedi

Son günlerde gündem birçok iddia ile gündeme gelen SADAT, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajında Atatürk'e yer vermedi. Gelen tepkiler üzerine Twitter mesajı kaldırıldı.

Gündem 19.05.2022, 14:53
SADAT 19 Mayıs mesajında Atatürk'e yer vermedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta kapısına gitmesiyle yeniden gündeme gelerek tartışmalara neden olan SADAT'ın Twitter sayfasından, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir paylaşım yapıldı.

ATATÜRK'E YER YOK

SADAT'ın sosyal medya hesabından video da eklenerek yapılan paylaşımda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yok sayıldı. SADAT'ın söz konusu paylaşımına, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

YENİ PAYLAŞIM YAPIŞDI

Öte yandan, paylaşımda 'bayramınız' denilmesi de dikkat çekti.Tepkiler üzerine Twitter paylaşımı kaldırıldı. Daha sonra yeni bir paylaşım yapıldı.

Yapılan yeni paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"19 Mayıs 1919'da Samsuna çıkarak işgal altındaki ülkeyi kurtarmak için milli mücadeleyi başlatan Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anar, tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ederiz"

Yorumlar (0)
26
açık