Samsun'daki saldırıya ÇYDD'den açıklama 

Samsun'da Atatürk anıtına yapılan saldırıya ilişkin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden açıklama geldi. Dernek, saldırıyı kınayarak, "Ülkenin ulusal bağımsızlık ruhuna yapılmış bir saldırıdır" açıklamasını yaptı.

Gündem 04.02.2022, 14:10 04.02.2022, 14:14
Samsun'daki saldırıya ÇYDD'den açıklama 

Samsun'un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi´ndeki Atatürk Anıtı, iki kişinin saldırısına uğradı. Anıta yapılan saldırı sonrası Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Dernek "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele yolunda ilk adımı attığı Samsun'un simgesi haline gelmiş Atatürk Onur Anıtı'na yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

SALDIRI ULUSAL BAĞIMSIZLIK RUHUNA YAPILDI 

Dernek açıklamaları şu şekilde;
"Milli Mücadelemizi ve ulu önderimizi temsil eden anıta yapılan saldırı, ülkenin ulusal bağımsızlık ruhuna yapılmış bir saldırıdır. Samsun'dan doğan direniş ve bağımsızlık güneşinin altında aydınlanmaya devam edeceğiz. Varlığımız boyunca koruyacağımız ve yaşatacağımız ulusal bağımsızlık ruhumuz, bu çirkin saldırıları yok edecek ve güçlenerek büyüyecektir"

Laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü hedef alan bu alçak eylemler karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz ve bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren kişilerin işledikleri suçun karşılığı olan en ağır cezayı almaları konusunda takipçi olacağız. 

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Yorumlar (0)
27
açık