Sarallar operasyonu: Erdal Acar'ı Necati Şaşmaz'ın ifadesi tutuklatmış; ünlüler 'racon masasına' oturtulmuş

'Sarallar' operasyonunda iş adamı Erdal Acar'ın oyuncu Necati Şaşmaz'ın da aralarında olduğu müştekilerin ifadeleriyle tutuklandığı öğrenildi. Suç örgütünün ünlüler ile aralarında anlaşmazlık olan iş insanlarını 'racon masasına' oturttuğu da ortaya çıktı.

Gündem 09.07.2022, 12:18
Sarallar operasyonu: Erdal Acar'ı Necati Şaşmaz'ın ifadesi tutuklatmış; ünlüler 'racon masasına' oturtulmuş

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna nitelikli yağma, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi birçok suça karıştığı belirlenen suç örgütü mensuplarına yapılan operasyonda şimdiye kadar 40 kişi tutuklandı.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre,  'suç işlemek amacıyla örgüt kurma' ve 'birden fazla kişi ile birlikte yağma' suçlarından tutuklanan iş adamı Erdal Acar, ifadesinde müteahhitlik yaptığını belirterek "Ben iş adamıyım. Sözde benim bir örgütüm varmış. Benim yanımda 15 bin kişi çalışıyor. Bu yaştan sonra bu örgüt işlerine girecek kadar cahil birisi değilim. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum" dedi.

NECATİ ŞAŞMAZ DETAYI

Acar’ın tutuklanma gerekçelerinden biri, oyuncu Necati Şaşmaz’ın verdiği ifade oldu.

Şaşmaz’ın emniyete müşteki sıfatıyla ifade verdiği ve Acar hakkında detaylı bilgiler paylaştığı ortaya çıktı. Acar'ın, bu ifadeleri destekleyici nitelikte telefon konuşmaları olduğu belirtildi.

ŞARKICI ELİF KARLI'NIN EŞİ DE 'YAĞMA' SUÇLAMASIYLA TUTUKLANDI

Tutuklanan isimler arasında şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı da bulunuyor. Karlı’nın tutuklama gerekçesinde 3 müştekiye karşı yağma suçunu işlediği ve bu suçu işlediğine dair telefon dinleme kayıtları olduğu belirtildi.

Karlı, 'birden fazla kişi ile birlikte yağma', 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma' ve 'cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kalma' suçlarından tutuklandı.

RACON MASASI KURUP ANLAŞMAZLIK YAŞAYAN İŞ İNSANLARI VE ÜNLÜLER ARASINDA 'HAKEMLİK' YAPMIŞLAR

Başlarında çete elebaşı İlyas (Alaattin) Saral’ın bulunduğu gruplardan birinin başında iş insanı Erdal Acar, diğer ikisinde de Göl çetesi olarak bilinen Reçberler çetesinin elebaşı Volkan Reçber ile İstanbulspor Kulüp Başkanı Ecmel Saral’ın ağabeyi Furkan Saral ile kuzeni Fatih Saral var.

Çeteye ilişkin 73 ayrı suç eylemi tespit edildi. Şüphelilerin, 'racon masası' kurarak, anlaşmazlık yaşayan iş insanları ve ünlüler arasında sözde hakemlik yaparak örgüte gelir sağladığı da iddia ediliyor.

Hakemlikte tarife uygulayan Erdal Acar’ın aldığı karara uymayanların ise Volkan Reçber’in başını çektiği ikinci grup tarafından cezalandırıldığı öne sürülüyor.

Polisin tespitine göre çete, hedef aldığı ünlü gece kulüpleriyle güvenlik sağlama adı altında irtibat kurup bodyguard ve vale yerleştirdikten sonra mekanları zor kullanıp ele geçirmeye çalışıyor.

Yorumlar (0)
34
açık