Sayıştay Başkanlığı'na Metin Yener seçildi

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener Sayıştay Başkanlığı'na seçildi. TBMM Genel Kurulu'nda yapılan seçimde Yener 255 oy aldı.

Gündem 23.06.2021, 08:27
Sayıştay Başkanlığı'na Metin Yener seçildi

Genel Kurul'da gizli oyla yapılan seçimde, Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener ile Sayıştay 6. Daire üyesi Mehmet Aksoy yarıştı.

Yener, 255 oyla Sayıştay Başkanlığına seçilirken, Aksoy 4 oy aldı. Seçimde 1 boş oy çıkarken, 10 oy da geçersiz sayıldı.

Yener, daha önce Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, ardından da Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

Yener, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü oldu.

Yener, bir dönem de Türkiye Boks Federasyonu’nda asbaşkan olarak görev yaptı.

"SARAY TARAFINDAN SAYIŞTAY'A KAYYUM ATANIYOR"

CHP'li Özel, Metin Yener'in Sayıştay Başkanlığı'na seçilmesine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Saray tarafından Sayıştay'a kayyum atanıyor" dedi.

Twitter'dan yaptığı paylaşımda Özel, "Saray tarafından Sayıştay'a kayyum atanıyor. Sayıştay'ın kapısından girmemiş birisini etkin denetim yap(ma)mak üzere kayyum olarak saray tarafından atıyorsunuz! Tarih önünde kaydetmek üzere söylüyoruz ki biz bu kayyum atamasına alet olmayacağız, meşruiyet kazandırmayacağız!" ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)
25
açık