Sedat Peker'in rüşvet ağı iddiaları AK Parti'de huzursuzluk yarattı: Hepimiz zan altında kalıyoruz

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in rüşvet ağına ilişki iddialarının AK Partide huzursuzluk yarattığı belirtildi. Partililer huzursuz olduklarını anlatırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Karaca ve   Taranoğlu'yı kastederek “Gereğini yaptık” karşılığını verdiği belirtilirken vekil Taşkesenlioğlu’nun ise bir daha aday yapılmayacağı öğrenildi. 

Gündem 08.09.2022, 07:38 08.09.2022, 07:53
Sedat Peker'in rüşvet ağı iddiaları AK Parti'de huzursuzluk yarattı: Hepimiz zan altında kalıyoruz

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, eski Sermaye Piyasaları Kurumu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kardeşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile Cumhurbaşkanlığı’na bağlı isimler Serkan Taranoğlu ve Kormaz Karaca’ya ilişkin “rüşvet ve yolsuzluk” iddialarını paylaştı. Söz konusu paylaşımın ardından iddiaların taraflarından açıklamalar geldi.


AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu

 

Cumhuriyet’in edindiği bilgiye göre Peker’in iddiaları AK Parti’de de “rahatsızlık” yarattı. AK Partili milletvekilleri, “söz konusu iddialar ile ilgili 2023 seçimleri için sahada yaptıkları çalışmalar sırasında kamuoyundan tepki gördüklerini” parti yönetimine iletti. “AK Parti’de siyaset yapan herkes zan altında kalıyor. Bu iddialar partimize zarar veriyor” diyen milletvekillerinin serzenişlerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son katıldığı Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında parti yöneticileri de dillendirdi.


Serkan Taranoğlu

‘HERKES AYNI’ ALGISI

AK Partili yöneticilerin söz konusu toplantıda Erdoğan’a iddialarla ilgili şu değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenildi:

“Son dönemde partimize yönelik birtakım iddialar ortaya atılıyor. Suç örgütü lideri Peker’in son iddiaları ile birlikte öncesinde kamuoyuna yansıyan birtakım iddialar da oldu. Bu durum partimize zarar veriyor. Sahadaki milletvekili arkadaşlarımız da vatandaşlardan gelen serzenişler karşısında zorlanıyor. Kamuoyunda, ‘AK Parti’de siyaset yapan herkes aynı’ algısı oluşuyor ve ‘hepimiz aynı kefede değerlendiriliyoruz.’ Hepimiz zan altında kalıyoruz. AK Parti iktidarının yaptığı icraatların önüne geçen bu iddialar son bulmalı. 20 yılda yaptığımız icraatları anlatabilmeliyiz. 2023 seçimlerinde de milletvekili aday listeleri ince elenip sık dokunmalı. Hakkında en ufak şüphe bulunan kişiler listelere alınmamalı.” 


Korkmaz karaca

‘ADAY YAPILMAYACAK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da AK Partililerden gelen bu eleştirilere, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca’yı kastederek “İki ismin de istifasını istedim, gereğini yaptık” karşılığını verdiği kaydedildi. Ayrıca AK Partili Taşkesenlioğlu’nun “2023 seçimlerinde bir kez daha Erzurum’dan aday yapılmayacağı” da iddia edildi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu