Sedat Peker operasyonunda gözaltına alınan 10 kişiden 2'si tutuklandı

İstanbul merkezli 4 ili kapsayan 'Sedat Peker' operasyonunda, suç örgütüyle irtibatlı olan ve 2017'deki bir cinayetle bağlantısı bulunduğu iddia edilen 2 kişi tutuklandı.

Gündem 03.07.2021, 07:56
Sedat Peker operasyonunda gözaltına alınan 10 kişiden 2'si tutuklandı

Sedat Peker'in lideri olduğu suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda flaş bir gelişme yaşandı.

2017'DEKİ CİNAYET BAĞLANTISI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2017'de Çekmeköy'de Cahit Çetin'in öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul, Aydın, Düzce ve Yalova'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan, aralarında avukat A.S'nin de bulunduğu 10 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

10 KİŞİDEN 5'İ SERBEST BIRAKILDI

Şüpheliler, polis eşliğinde Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne gönderildi. Burada soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan 10 şüpheliden 5'i, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Savcılık, diğer şüpheliler avukat A.S. ile B.B, M.Y, O.B. ve Y.Ç'yi ise tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerden B.B. ve O.B'nin "kasten öldürme" ve "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçlarını işlediklerine dair HTS kayıtları bulunduğu, olay yerinde hayatın olağan akışına karşı aykırı şekilde bulundukları, Sedat Peker ile görüntü kayıtlarının olduğu gerekçeleriyle tutuklanmalarına karar verdi.

Hakimlik, diğer şüpheliler avukat A.S, M.Y. ve Y.Ç'nin de "yurt dışına çıkış yasağı" ve "imza atma" şartını içeren adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmasına hükmetti.

Yorumlar (0)
25
açık