"Seni öldüreceğim" tehdidi savuran Ümitcan Uygun yine serbest

Cinayet baş şüphelisi yine serbest! Aleyna Çakır''ın ölümünde baş şüpheli olan ve serbest bırakılan Ümitcan Uygun, bir canlı yayında bir kişiyi ''seni öldüreceğim'' diye tehdit etti. Uygun yine serbest bırakıldı.

Gündem 25.12.2020, 17:29 25.12.2020, 17:29

Aleyna Çakır'ın ölümü sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun bu kez bir sosyal medya kullanıcısını "seni öldüreceğim" diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle savcıya ifade verdi. Uygun, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır, 3 Haziran'da 2020’de Keçiören ilçesinde evde ölü bulundu. Bu ölüm haberi sonrası Ümitcan Uygun'un, daha önce Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı. Bunun üzerine Ümitcan Uygun, polis ekiplerince gözaltına alınıp, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Çakır'ın ailesi, kızlarının ölümünden Ümitcan Uygun'u sorumlu tutmuştu. Bu sürecin sonrasında hakkında çeşitli iddialar gündeme gelen Uygun'un annesi Gülay Uygun, 17 Eylül akşamı, Ankara Keçiören'de bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde ölü bulundu. Çakır ve Uygun'un ölümüne ilişkin soruşturmalar sürüyor.

Yorumlar (0)
22
açık