Şeriat isteyen imam, kafayı şimdi de kadınlara taktı!

Daha önce 'Şeriat' isteyen Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın'dan Kadınlar Günü'nde skandal bir paylaşım geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Boynukalın, "Sürekli "kadın cinayetleri" vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan bir sloganik medya propagandasıdır" ifadelerini kullandı.

Gündem 08.03.2021, 12:14 08.03.2021, 12:44
Şeriat isteyen imam, kafayı şimdi de kadınlara taktı!

Türkiye, son günlerde yaşanan kadına yönelik şiddet ve cinayetlerle sarsılırken geçtiğimiz günlerde 'Devletin dini İslam olsun' diye çıkış yapan Ayasofya baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'dan skandal bir daha paylaşım geldi.

KADINI ERKEĞE DÜŞMAN ETMEK İÇİNMİŞ

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ibadete açılan Ayasofya Camii'nin baş imamı Boynukalın, kadın cinayetleri ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sürekli 'kadın cinayetleri' vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan bir sloganik medya propagandasıdır" dedi.

Boynukalın'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde oldu:

Cinayet cinayettir; cinsiyet değiştirmez; erkek, kadın, çocuk, büyük kimin başına gelirse gelsin ilkemiz: "Sizin için kısasta hayat vardır" ilahi düsturudur. Sürekli "kadın cinayetleri" vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan bir sloganik medya propagandasıdır.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu