Sertel: TRT’ye kesilen bandrol ücreti de kaldırılsın

CHP'li vekil Sertel, TRT’ye giden bandrol ücretlerinin de kaldırılması için kanun teklifi verdi. CHP'li vekil, halktan kesilen ve sadece TRT’ye giden bandrol ücretlerinin Türkiye’de yayın yapan tüm televizyon kanalları arasında dağıtılması gerektiğini belirtti.

Gündem 29.11.2021, 11:27
Sertel: TRT’ye kesilen bandrol ücreti de kaldırılsın

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “TRT halkın cebine elini sokmuş, çekmiyor, bandrol ücretlerinden beslenmeye devam edecek. Telefon, TV cihazı, tablet ve bilgisayarlardan bandrol ücreti alıyor. Elektrikten kesilen TRT payları kaldırılıyor ama bu yetmez, bandrol ücretleri de kaldırılmalı'' dedi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in eşi vefat etti - Son dakika  haberleri – Sözcü

© Foto: CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel

REKLAM ALAMIYOR, SIRTINI HALKA YASLAMIŞ

Sözcü'de yer alan habere göre CHP'li vekil Sertel açıklamasına şu şekilde devam etti:

“2018'de TRT'nin bandrol geliri 1 milyar 703 milyon 800 bin lira. 2020'de ise 2 milyar 619 milyon 573 TL'ye çıkmış. Bu paraları vatandaş ödüyor. TRT'nin gelirlerinin sadece yüzde 10'u ilan ve reklamdan oluşuyor. Çünkü reklam alamıyor, sırtını halka yaslamış. Bütçesini de yüksek rakamlı dizi filmlere ve dış yapımlara harcıyor. Elektronik cihazlardan kesilen bandrol ücretleri neden sadece TRT'ye veriliyor. Ya kaldırılsın ya da bir kritere göre tüm kanallar arasında eşit ve adaletli şekilde dağıtılsın.”

Yorumlar (0)
4
parçalı az bulutlu