Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında Veyis Ateş'le yüzleşti: Ateş'in mimikleri olay oldu

Sedat Peker'in 'otel' iddiaları sonrası Habertürk'teki işinden olan Veyis Ateş, kendisiyle görüşme yaptığını reddettiği Sezgin Baran Korkmaz, canlı yayında yüzleşti. Korkmaz'ın iddiaları doğrulaması ve kendisinden para istendiğini açıklaması sırasında Veyis Ateş'in mimikleri olay oldu.

Gündem 19.06.2021, 08:39
Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında Veyis Ateş'le yüzleşti: Ateş'in mimikleri olay oldu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, Paramount Otel ile ilgili iddiaları gündeme bomba gibi düşmüş ve Habertürk sunucularından Veyis Ateş, ilgili iddialar sonrası istifa etmişti.

ATEŞ, GÖRÜŞMEYİ REDDETTİ

İstifa sonrası İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Ateş, Sezgin Baran Korkmaz ile görüşme yaptığını reddetti.

KORKMAZ CANLI YAYINA KATILDI

Ancak canlı yayına telefonla bağlanan Korkmaz, Ateş'in reddettiği telefon görüşmesini yaptıklarını belirterek "Ateş 10 milyon euro istedi" dedi.

Korkmaz'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

''Bu konunun bu nokotaya gelmesi beni rahatsız etti. İnsanlarda utanma duygusu olduğunu düşündüğüm için önce bunu Veyis Beyin çalıştığı kurumda çalışan biri ile paylaştım. 

Ateş, benim aradığımı söyledi. Kendisi beni hukukçu bir arkadaşım üzerinden ulaşmaya çalışmış. Bende Veyis Bey ile konuştuğumda bana yardımcı olabileceğini söyledi. Ben de zor durumda olduğumu söyledi. O da beni anladığını bana yardım edebileceğini söyledi. Birileri ile görüşeceğini söyledi.

Görüşmesini gerçekleştirdikten sonra bana söyledi. Önce bir konuda anlaşalım, eğer Veyis Bey bu konuşmayı yapmadığını söylüyorsa bende konuşmayı kanıtlayamıyorsam, yarın ilk uçakla THY ile Türkiye'ye gelmeye şeref sözü veriyorum.

Dönüş yolundayken beni aradı, bir klik ve lobinin bana bunu yaptığını, lobiye bu konuyu çözmek için aracı olduğunu, istedikleri meblağyı vermem gerektiğini, bu meblağı sorduğumda 10 milyon euro dediklerini, bunu açık açık kendisi söylemiştir. 

Beni aradı tarihte arkadaşlarım gözaltındaydı. Ben bu konuşmayı, kimseyle paylaşmayacaktım. Türkiye'ye döndüğümde savcılığa gidecektik. Ne zaman bunu Sevilay Hanım'a dinletme gereği duydum. ''

Yorumlar (0)
28
açık