Silahlı çete lideri Karadağ’da yakalandı

Silahlı suç örgütü lideri Volkan Reçber’in, iki gün önce Interpol polisi tarafından Karadağ’da yakalandığı ortaya çıktı. Reçber’in Türkiye’ye iadesi için işlem başlatıldı.

Gündem 02.08.2022, 13:06 02.08.2022, 13:47
Silahlı çete lideri Karadağ’da yakalandı

KARADAĞ’DA YAKALANDI

Liderliğini yaptığı çete ile bir dizi olaya karışan Volkan Reçber, bir süre önce Karadağ’a kaçmıştı. Edinilen bilgiye göre, polisin hemen her yerde peşinde olduğu Reçber’in izine Karadağ’da ulaşıldı. Interpol araması bulunan Reçber bu ülkede yakalandı. Reçber, İstanbul’a getirilmesi bekleniyor.

Volkan Reçber’in kardeşi Soner Reçber ile Akif İlker Reçber ise, geçen ay yapılan Sarallar operasyonu kapsamında yakalanmıştı.

ADLİYE ÖNÜNDE ÇATIŞTILAR

Volkan Reçber, gerçekleştirdiği bir dizi eylem ile adını duyurdu. ‘Arap Emrah’ olarak bilinen Emrah Sever çetesi ile adliye önünde girdiği çatışma ile adından söz ettiren Volkan Reçber, Çakıcı’nın yeğeni Adem Çakıcı’nın da vurduran kişi olarak biliniyor.

‘GÖL ÇETESİ’ OLARAK DA BİLİNİYOR

Reçber’in başında olduğu örgüt ‘Göl Çetesi’ olarak da biliniyor. Çete üyeleri, cezalandırmak üzere yakaladıkları kişileri, içinde bulundukları araçla birlikte Alibeyköy Barajı’na atmakla biliniyor.

Volkan Reçber, geçen yıl ise Bodrum Gümbet’te La Boom adı verilen gece kulübünü faaliyete almıştı.

Kaynak: polemikhaber.com
Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu