Sinan Oğan: Demografik operasyonun en açık tablosu!

Dünyadaki sığınmacı ve mültecilerin bulunduğu ülkelere ilişkin sosyal medya hesabından bir video paylaşan MHP'li eski vekil Sinan Oğan, "Bu videoyu izleyip hala oynanan oyunu görmeyen var mı acaba" dedi.

Gündem 13.07.2022, 13:16 13.07.2022, 13:21

Sığınmacıların geri dönüşü ve Türkiye'ye yönelik göç hareketleri tartışılmaya devam ederken MHP eski milletvekili Sinan Oğan çarpıcı bir paylaşım yaptı.

'OYUNU GÖRÜN'

Hangi ülkede kaç sığınmacı ve mültecinin bulunduğuna ilişkin video paylaşan Sinan Oğan, "Bu infografik videoyu izleyip de hala oynanan oyunu görmeyen var mı acaba? Görüp de hala bu sessiz istilanın müsebbiplerinin arkasından gidecek bir Türk evladı var mı? Kaldı ki buradaki rakamın en az iki katı sığınmacı var ülkede…" dedi.

TÜRKİYE DİKKAT ÇEKTİ

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (UNHCR) verilerine göre hazırlanan videoda Türkiye dikkat çekiyor.

2004'ten 2010 yılına kadar Türkiye listede yer almazken 2011 yılıyla birlikte listeye giriyor. 2020 yılına geldiğinde ise ikinci sıradaki Almanya'ya büyük fark atan Türkiye, 3 milyon 900 binden fazla yabancıyla zirvede yer alıyor.

Yorumlar (0)
23
açık