Siyasi Liderler Oğuzhan Asiltürk'ü son yolcuğuna uğurladı

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün cenaze törenine çok sayıda siyasi parti lideri ve siyasi isimler katıldı.

Gündem 02.10.2021, 14:34
Siyasi Liderler Oğuzhan Asiltürk'ü son yolcuğuna uğurladı

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün cenaze töreni sona erdi. 

Asiltürk'ün cenaze namazının kılınacağı Hacı Bayram Camii'nde sabah saatlerinden itibaren güvenlik önlemleri alındı. Öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Asiltürk, Cebeci Asri Mezarlığında defnedildi.

SİYASİ PARTİ LİDERLERİ KATILDI

Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra partilerin yönetici isimleri de katıldı.

ERDOĞAN: ÇOK EMEĞİ GEÇTİ

Cenaze töreninde konuşan Erdoğan, "Değerli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk ağabeyimizi hakka uğurlarken son görevimizi yapıyoruz. Gençlik yıllarımızdan itibaren tanıştığımız değerli bir büyüğümüzdü. Uzun yıllar bir arada olduk. Özellikle de devlet adamlığından tutunuz bakanlıklarıyla birlikte siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye bu millete çok büyük emekleri geçti" dedi.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Asiltürk, Cebeci Asri Mezarlığında defnedildi.

Yorumlar (0)
15
açık