Siyasi partiler seçim hazırlığına girdiler

2023 seçimlerine kısa bir süre kalırken parti liderlerinden art arda hamleler geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantılarını illerde yapacak. Akşener ise ikinci Türkiye turunu sürdürecek. Öte yandan Cumhur İttifakı bloğunda da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk kez “sesli video” yayımladı. AK Parti ise seçim çalışmalarına İstanbul’dan başlayacak.

Gündem 19.07.2022, 07:29 19.07.2022, 07:36

Siyasi partiler, TBMM’nin kapanmasıyla birlikte, 2023 seçimlerine odaklandı. Bu kapsamda MHP, “Çağrım Sana” reklam kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında ülke genelinde bilboardlar hazırlandı. Kampanya kapsamında ise önceki gün gece partinin resmi sosyal medya hesaplarından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seslendirmesiyle bir video yayımlandı. “MHP’nin seçim kampanyalarında ilk kez Bahçeli’nin sesli mesajının yayımlanması” dikkat çekti. Bahçeli, söz konusu videoda seçmene şu sözlerle sesleniyor:

“Çağrım sana, kulak ver... Gel hep birlikte tam bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye’yi 2023’e taşıyalım. Dosta ve düşmana Türk milletinin bir ve beraber olduğunda neler yapabileceğini bir kez daha gösterelim. Atatürkçü, demokrat, ülkücü, milliyetçi, mütedeyyin ne dersen de kendini nasıl tanımlarsan tanımla, önce ülkem ve milletim diyorsan, çağrım sana.” 

CHP MİTİNG YAPACAK

Diğer siyasi partilerde de seçim hazırlıkları devam ediyor. Bu kapsamda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’nin kapanmasıyla birlikte partisinin grup toplantılarını illere taşıyacak. Kılıçdaroğlu, her salı bir başka ilde vatandaşlarla birlikte grup toplantısı yapacak. Ayrıca CHP, mitinglerle de vatandaşlarla bir araya gelecek.

AKP PARTİ İSTANBUL'DAN BAŞLAYACAK

AK Parti de seçim çalışmalarının startını İstanbul’dan verecek. Parti yönetimi bu kapsamda, İstanbul’da vatandaşlarla bir araya gelecek.

AKŞENER İL İL GEZECEK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise yaz ayları boyunca haftada üç, dört ile gidecek.

Yorumlar (0)
24
açık