Soma'da madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel, Almanya'ya atandı

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma'da kazadan sonra eylem yapan maden işçisini tekmeleyen Erdoğan’ın eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel, Frankfurt’a Ticari Ataşe olarak atandı. Yerkel'in kiradan tutun tüm masraflarını devlet ödeyecek.

Gündem 09.01.2022, 12:30 09.01.2022, 14:15
Soma'da madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel, Almanya'ya atandı

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciası sonrası eylem yapan madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel'e yeni bir görev verildi.

Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Özel Kalem Müdür Yardımcısı' olan Yerkel, Frankfurt Başkonsolosluğu’na 'Ticaret Ataşesi' olarak atandı. Sözcü gazetesinden Ali Gülen'in haberine göre; Yerkel maaşını Euro ile alacak, ev kirası ve masrafları devlet tarafından karşılanacak. Yerkel’in atanmasının gerçekleştiği, önümüzdeki haftalarda gelip görevine başlayacağı belirtiliyor.

TEKME ATTI 'AYAĞIM İNCİNDİ' DEDİ

13 Mayıs 2014'teki maden faciasından sonra Başbakan Erdoğan bölgeye gittiğinde protestocu Erdal Kocabıyık koruma araçlarından birine tekme atmıştı. Bu hareket üzerine özel harekat polisleri Kocabıyık’ı yere yatırmış; o sırada arabasına binmek üzere olan Yerkel, yanına geldiği protestocuyu birkaç kez tekmelemişti.

Yerkel, olayın hemen ardından 2ayağı incindiği'  gerekçesiyle 'iş göremez2 raporu almıştı.

Yorumlar (0)
0
kısa sürelü kar yağışı