Son anket sonuçları: AK Parti'nin oy kaybı sürüyor

AK Parti, ülke genelinde oy kaybına devam ederken, Doğu ve Güneydoğu seçmeninden CHP sürprizi geldi. Son anket sonuçları AK Parti'yi düşündürecek.

Gündem 27.01.2022, 15:10 27.01.2022, 15:56
Son anket sonuçları: AK Parti'nin oy kaybı sürüyor

Araştırma şirketleri, Ocak ayında yaptığı anketlerin sonuçlarını açıkladı. Son anket sonuçlarına göre, AK Parti ve MHP’nin oy kayıpları bu ay da devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi ise parti bünyesinde kurduğu Doğu Masası’yla Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da  oy oranını yükseltmeyi amaçlıyor. 

CHP'NİN OYLARINDA ARTIŞ

CHP Doğu Masası, raporlar ve son anket sonuçlarına göre, 10 ay önce yüzde 1.8 ve 2.2 arasında olan oy ortalaması 7.4’e ulaştı. CHP’nin bölgedeki örgütsel büyümesi (üyelikler ve sandık görevlileri) ise yüzde 13’e çıktı. Özellikle Diyarbakır, Urfa, Van ve Hakkari’de ciddi bir oy artışı olduğu kaydediliyor.

AK PARTİ SEÇMENİ CHP'YE YAKINLAŞTI

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir'in aktardığına göre, çalışmalarını tamamlayan Doğu Masası’na ulaşan raporlarda, “Bölgede AK Parti seçmeninin bize daha fazla teveccüh gösterdiği noktasında bir kanaatimiz oluşmaya başladı. Bölgede Genel Başkanımıza ciddi bir teveccüh var. Bölgede de ciddi bir oy alacağı kanaatindeyiz” yorumları yapılıyor.

Yorumlar (0)
22
açık