Sonunda Yeni Akit'e de 'ekonomik kriz' vurdu: Gazete fiyatına 'zam' değil 'güncelleme' 

Türkiye'deki 'ekonomik kriz' ile ilgili haber yapmayan Yeni Akit, 1,5 lira olan fiyatını 2,5 liraya yükseltmesini 'güncelleme' olarak duyurdu. Zammın gerekçesini ise kağıt maliyetindeki artış olarak açıkladı. 

Gündem 01.02.2022, 14:29
Sonunda Yeni Akit'e de 'ekonomik kriz' vurdu: Gazete fiyatına 'zam' değil 'güncelleme' 

Akit 2,5 liraya yükselttiği gazetesindeki zammın gerekçesini kağıt maliyetindeki artış olarak belirtti. Duyuruda ise zam yerine 'güncelleme' denildi.

Türkiye’de her geçen gün farklı bir ürüne zam gelirken iktidar medyası yapılan zamları görmezden gelmeyi tercih ediyor. Son aylardaki ekonomik krizin haberini yapmayan Yeni Akit gazetesi ‘Lezzetli bayat ekmek tarifi’ gibi bir çok haber yayımlayarak tepkilerin hedefi olurken beklemediği yerden darbe yedi.

Türkiye’de yaşanan ekonomik krizi inatla görmeyen Yeni Akit gazetesi bugün bir zam haberini ‘mecburen’ gördü. Akit gazetesi 1,5 lira olan gazete fiyatını 2,5 liraya yükselttiği duyurusunu yayımlamak zorunda kaldı. "Zam" kelimesini kullanmaktan ısrarla kaçınan Akit, fiyat artışını güncelleme olarak duyurdu.

Akit’in açıklamasında, “En son 01.02.2020 tarihinde 1.5 lira olarak güncellediğimiz gazetemizin fiyatı; ithal kağıt ve baskı maliyetlerindeki artıştan dolayı bugünden itibaren 2.5 lira olmuştur. Siz değerli okurlarımızın anlayışına sığınıyor ve desteğinizi sürdüreceğinize inanıyoruz” denildi.

Yorumlar (0)
17
açık