Soylu'ya 'hodri meydan' demişti: Çalışkan'dan 'haberim yoktu' açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu'nun, Sedat Peker'e koruma vermekle suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Cumhuriyet Gazetesi'nde çıkan haberiyle ilgili, "Bunların yazılacağından haberdar değildim" dedi.

Gündem 28.05.2021, 14:01
Soylu'ya 'hodri meydan' demişti: Çalışkan'dan 'haberim yoktu' açıklaması

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan açıklamasıyla hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 'hodri meydan' dediği değerlendirmesi yapılan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, "Bunların yazılacağından haberdar değildim" dedi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Youtube üzerinden yaptığı yayında, açıklamaları yayımlanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'a ulaştığını ve programa çıkmaya davet ettiğini söylerken, Çalışkan'ın buna sitemli bir yanıt verdiğini belirtti.

Özdemir, Çalışkan'ın yanıtını şöyle aktardı: "Sitemli bir konuşma oldu. Dedi ki, 'Ben ilk olarak size şunu söyleyeyim, röportaj vermek için bu konuşmayı yapmadım ve de bunların yazılacağından haberdar değildim, yazılacağını bilsem hiç konuşmazdım' dedi. Bize de programa çıkmayacağını söyledi. Off the record bir kaç soru sordum, o da off the record, yani gazeteciyle arasında kalmak kaydıyla, çünkü ondan sizin almadan bunları yayımlayamam. Bana bazı olayları anlattı."

MUHABİRDEN YANIT

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın, “Yazılacağını bilseydim konuşmazdım” açıklamasına ilişkin konuşan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının ardından Mustafa Çalışkan’ın açığa alınacağına dair duyumlar aldım. Çalışkan’ı başta suç örgütü lideri Sedat Peker’e koruma verilmesi konusu ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir üzerinden kendisine yöneltilen tüm iddiaları sormak için aradım. İddiaları hatırlatıp bazı sorular yönelttim. Kendisi bana ‘konuştuklarımız yazılmasın’ şeklinde bir şey söylemedi. Off the record söylüyorum şeklinde bir uyarıda bulunsaydı elbette ki söylediklerini yazmazdım. Ben gazetecilik refleksi ile aradım işimi yaptım” dedi.

Yorumlar (0)
25
açık