Süleyman Soylu ile Kaftancıoğlu arasında Boğaziçi polemiği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu suçladı.

Gündem 08.01.2021, 14:17 08.01.2021, 14:28
Süleyman Soylu ile Kaftancıoğlu arasında Boğaziçi polemiği

İzmir, Foça Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları söyledi;

*Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgaha bu ülke bir kez daha düşmez. 

*Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası. Binlerce dolar gazetelerinden maaş alan o insanlara sesleniyorum. Kalemleriniz devlete karşı cellatlık için hep bilenmiş oldu. 

*Kalemleriniz bu milletin dirliğine karşı cellatlık için hep bilenmiş oldu. Bir gün bu insanların vicdanına dokunmadınız. Bir gün bu ülkenin birliği için, beraberliği için nasıl bir gayret gösteririm diye bir düşünce içerisinde olmadınız. Darbe şakşakçısı oldunuz. Darbenin meşruiyetini nasıl sağlarım diye bir anlayış içerisinde oldunuz.

KAFTANCIOĞLU'NDAN POLEMİK YANITI: KISKANMLAYIN 

Soylu'nun "Orada ne işi var" sözlerine Canan Kaftancıoğlu ise şu yanıtı verdi;

*CHP’si ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar. Kibir göstermez davetlere de icabet ederler.

*Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur:))

Yorumlar (0)
18
açık