Süper Lig'de yeni dönem başlıyor: Maçlardan önce konser!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig'de yeni sezonda geçerli olacak olan sürpriz kararı açıkladı. Maçlardan önce konserler düzenlenecek.

Gündem 02.07.2022, 19:00 02.07.2022, 19:16
Süper Lig'de yeni dönem başlıyor: Maçlardan önce konser!

Türkiye futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gençlik ve spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Genç Ne Sever" platformunun tanıtım toplantısında kritik açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi, yeni sezonda maçlardan önce konser düzenleyeceklerini söyledi. Büyükekşi,  konserlerle gençler, kadınlar ve çocukları statlara çekeceklerini söyledi.

Büyükekşi, "2022-2023 sezonunda gençlerimizi, kadınlarımızı, kızlarımızı, çocuklarımızı futbol sahalarına davet edeceğiz. Bunun için de maçlardan önce federasyonumuz özellikle önemli sanatçılarla konserler düzenleyecek. Böylece sporun dostluk, barış, kardeşlik ve fair-play olduğunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz." diye konuştu.

'BU SEZON ÇOK FARKLI OLACAK'

Mehmet Büyükekşi, 2023'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin ve TFF'nin 100. kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, "99 yılda TFF'de hiç kadın yönetim kurulu üyesi olmamış. Şimdi 2 kadın yöneticimiz var. Kadının olduğu yerde her zaman dostluk, saygı ve sevgi var. Statlarımıza ne kadar çok kadın seyirci ve anne getirebilirsek, şiddet ve kötü tezahüratı o kadar önleriz. İnşallah bu sezon çok farklı olacak." ifadelerini kullandı.

Öte yandan TFF, 2022/23 sezonunda deplasman seyircisi yasağının kaldırılacağını ve Rezerv Lig kurulacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
22
açık