Taciz iddialarına adı karışan İbrahim Çolak intihar etti!

Tacizle suçlandı... Canına kıydı İhtiyar Kitabevi’nin sahibi İbrahim Çolak dün akşam saatlerinde paylaştığı bir gönderi ile intihar mesajı verdi. İbrahim Çolak''ın intihar ederek hayatına son verdiği ortaya çıktı.

Gündem 11.12.2020, 10:17 11.12.2020, 10:17
Taciz iddialarına adı karışan İbrahim Çolak intihar etti!

İhtiyar Kitabevi’nin sahibi İbrahim Çolak bugün akşam saatlerinde paylaştığı bir gönderi ile intihar mesajı verdi. İbrahim Çolak'ın intihar ederek hayatına son verdiği ortaya çıktı.

Taciz edildiğini söyleyen leylasalinger kullanıcı adlı bir kadın, kendisini taciz eden kişinin İhtiyar Kitabevi sahibi İbrahim Çolak olduğunu iddia etti.

Bu mesajların ardından İbrahim Çolak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla intihar edeceğini ima etti. Çolak'ın Twitter hesabından yaptığı son paylaşımlar şöyle:

"Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. 

Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez.  

Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam."

"Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim,  "kendimize yakışanı yapalım” düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. 

Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum."

Eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, İbrahim Çolak'ın vefatını sosyal medya hesabından duyurdu. Ünal, "İbrahim Çolak dostumuzu, kardeşimizi kaybettik. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak gazetesi köşe yazarı İsmail Kılıçarslan da Twitter hesabından Çolak'ın intihar ettiğini ve yaşamını yitirdiğini doğrulayarak "Ne diyeyim, ne yazayım bilmiyorum. Bildiğim tek şey intiharın hiçbir şart altında çözüm ve uygun son olmadığı... Çok üzgünüm" dedi. 

Çolak'ın intihar haberinin ardından @LeylaSalinger isimli kullanıcının 2015 yılında Twitter hesabından yaptığı "Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkaran ist. 3 sulh ceza hakimliğinin ben çapına, bağımsızlığına tüküreyim" paylaşımı da sosyal medyada gündem oldu.

Avukat Aslı Kazan Twitter hesabından konuya dair yaptığı paylaşımda "LeylaSalinger adlı kullanıcı meselesi sosyal medya adaletinin nasıl sorunlu olduğunu bir kez daha gösterdi. Taciz ve tecavüz bu ülkenin gerçeği. Ancak kadınların mücadele için kim olduğu belirsiz hesaplara, onların paylaşımlarına ve açtıkları mail hesaplarına ihtiyaçları yok" dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu