Taksici yabancı müşteriden vize parası istedi

İyi Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, İstanbul'da bir taksicinin "Anadolu yakasına geçmek için vize lazım" sözleriyle, taksiye binmek isteyen yabancı bir müşteriyi dolandırdığını söyledi.

Gündem 12.10.2021, 21:00 12.10.2021, 16:47
Taksici yabancı müşteriden vize parası istedi

Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde dün düzenlenen Ekim ayı meclis toplantısında, İYİ Parti İBB Meclis Grup Başkanvekili İbrahim Özkan gündem dışı söz aldı.

Özkan yaptığı konuşma sırasında ‘bir taksiciden duydum’ diyerek bir taksicinin yabancı bir profesörü dolandırdığını öne sürdü.

© Fotoğraf / İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan

'KİŞİ BAŞI 400 DOLAR'

Sözcü'de yer alan habere göre; İbrahim Özkan, “Yabancı bir profesör Anadolu Yakası’na geçmek için taksiye biniyor. Gideceği oteli söyleyince taksi şoförü ‘Taksiyle Anadolu Yakası’na geçebilmemiz için önce vize almamız gerekiyor. Ben sizin için alırım, siz hiç zahmet etmeyin. Bedeli de kişi başı 400 dolar’ diyor.

Söylediklerinin inandırıcı olabilmesi için de karakolun önüne geçiyor. Hatta hoca konferansa geç kalınca bu durumu konferansa düzenleyenlere anlatıyor. Yaptırım yok. O dolandırıcılığı yapmış olan arkadaş taksicilik yapmaya devam ediyor ve İstanbullu taksicileri temsil ediyor. O yüzden taksicilerin başkanına diyeceğim şudur, öncelikle kendi kendinizi düzeltmeniz lazım”  diye konuştu.

Yorumlar (0)
15
açık