Tanju Özcan'dan dikkat çeken paylaşım: O cinayeti suriyeli mafya mı yaptı?

CHP'li Tanju Özcan, geçtiğimiz gün kardeşi tarafından öldürülen Abdulvahit Uygar cinayeti ile ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Ağabeyini öldüren M.Z.U.'nun aracından çıkan Suriyeliler ile ilgili "Suriyeli mafyası iş üstünde yakalandı" paylaşımı kafaları karıştırdı.

Gündem 28.04.2022, 12:57
Tanju Özcan'dan dikkat çeken paylaşım: O cinayeti suriyeli mafya mı yaptı?

Sığınmacılar ile ilgili yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Adapazarı'nı sarsan cinayet ile ilgili sosyal medyada çarpıcı bir paylaşım yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar, kurumdan çıktıktan sonra kardeşi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülmüştü. Olay yerinden kaçan kardeş M.Z.U., TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişinde aracının durdurulması sonucu yakalanmıştı.

Durdurulan araçta kaçak mültecilerin de çıkması üzerine soruşturma kapsamı genişletilmişti. Yapılan sorgulamada M.Z.U.'nun, dikkat çekmemek için kalabalık görünmek amacıyla da otostop çeken Suriyelileri araca aldıklarını öğrenildi.

SURİYELİ MAFYA VURGUSU YAPTI

Olayın ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medyada  şu paylaşımı yaptı:

“Suriyeli mafyası iş üstünde yakalandı. Sakarya’da işlenen bir cinayetle ilgili 5’i Suriyeli 6 şüpheli an itibarıyla Bolu’da yakayı ele verdi. Maalesef öngörülerimiz gerçekleşmeye başladı. Ayrıntılar geliyor…” 

Yorumlar (0)
22
açık