Tek tek açıkladı: Gidiciler belli oldu

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün 'görevden af'fını istemesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede revize sinyali vermesi üzerine Cumhuriyet yazarı Balbay, "Yeni bir adım atılıyor gibi bir havaya yelteniyorlar” dedi.

Gündem 09.02.2022, 10:34 09.02.2022, 11:31
Tek tek açıkladı: Gidiciler belli oldu

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay AK Parti hükümetindeki yaprak dökülmelerine bir yenisini ekleneceğini belirtirken sırada gönderilecek bakanın ismini verdi.

Balbay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün görevi bırakması ve yerine Bekir Bozdağ’ın getirilmesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gerekirse kabinede yeni değişiklikler yapabiliriz" açıklamasını masaya yatırdı.

AK PARTİ’DE FATURANIN KESİLECEĞİ BAKANLAR BELLİ OLDU

Ankara’da konuşulan son kulis bilgilerini paylaşan Balbay AK Parti’de sırada gönderilecek bakanların listesini açıklarken “Yeni bir adım atılıyor gibi bir havaya yelteniyorlar” ifadesini kullandı.

Oluşan bu havayla AK Parti’de gönderilecek bakanları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Tarım ve Bakanı Bekir Pakdemirli olarak açıklayan Balbay, “Önümüzdeki dönem Kültür ve Turizm Bakanı'nın, Sağlık Bakanı'nın ve Tarım ve Turizm Bakanı'nın değişebileceğine yönelik yorumlar var. Yeni bir adım atılıyor gibi bir havaya yelteniyorlar. Ben de bu ortamda faturanın kesileceği kişilerden birinin Sağlık Bakanı olacağına inanıyorum" dedi.

Mustafa Balbay'ın ortaya koyduğu isimler arasında uzun süredir tartışmaların konusu olan ve gönderileceği söylenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun olmaması dikkat çekti.

Yorumlar (0)
24
açık