Temel Karamollaoğlu: Seçimlere giderken cami cemaatine saldırılar olabilir

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "İktidara düşen görev bu yanlışın üzerine gitmek" diyerek seçim sürecine doğru camii cemaatine saldırı olabileceğini öne sürdü.

Gündem 30.08.2022, 07:52
Temel Karamollaoğlu: Seçimlere giderken cami cemaatine saldırılar olabilir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, T24'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Murat Sabuncu'ya konuşan Karamollaoğlu, şarkıcı Gülşen tutuklanmasına ilişkin olarak "Sözlerini tasvip etmiyorum ama tutuklanması çifte standart" dedi.

Karamollaoğlu şu şekilde devam etti: 

"Bugün AK Parti'nin yapmış oldukları ciddi yanlışlıkları var. En çok endişe ettiğim yanlış gördüğüm ki bu husus. Bir yerde bir hata yapılıyor o hatayı yapana değil doğrudan İslam'a saldırılıyor. Dolayısıyla camiiye giden bir insan bu saldırıyı kendisine yapılmış olarak görüyor, onun karşısına çıkıyor."

Karamollaoğlu belli kesimlerin camii cemaatine yönelik saldırıları olabileceğini iddia etti. Bunun provakasyon olarak ortaya çıkacağını söyleyen Karamollaoğlu, "İktidara düşen görev bu yanlışın üzerine gitmek" diye konuştu. 

HELALLEŞME DESTEĞİ

Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısına da değinen Karamollaoğlu, "Hellaleşme demek; biz geçmişte bir takın yanlışlar yaptık ya da yapmış olabiliriz. Veyahut bize de bir takım yanlışlık yapılmış olabilir. 'Gelin hep birlikt helalleşelim' diyor. Bu Türkiye'de barış ve huzurun tesisi için önemli" ifadesini kullandı

Yorumlar (0)
22
açık