TFF'nin Riva'daki binasına silahlı saldırıda bulunuldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki binasına silahlı saldırıda bulunuldu.

Gündem 01.09.2022, 18:32 01.09.2022, 19:13
TFF'nin Riva'daki binasına silahlı saldırıda bulunuldu

Milliyet gazetesinin haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki binasına silahlı saldırıda bulunuldu.

Saldırının TFF'deki yönetim kurulu toplantısı sırasında gerçekleştiği öğrenildi. Saldırıda Riva'daki binaya iki el ateş edildi. Mermilerden biri boş odaya isabet etti. Diğeri ise boş bir alana gitti. TFF konuyla ilgili acil toplandı.

TFF binasında başkanlık ofisi ve hemen alt katında bulunan yönetim kurulu odasına 7 kurşun isabet ettiği ifade edildi. Gerçekleştirilen saldırıda kimsenin yara almadığı ve kamera kayıtlarının incelendiği öğrenildi.

Riva Tesisleri’nin hemen yakınındaki derenin kenarından binaya ateş açıldığı ve 7 kurşun isabet ettiği ve olay yerine intikal eden güvenlik güçleri TFF binasındaki bütün kameraları incelemeye aldı.

Saldırganların ise araçla olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi.

ALİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TFF binasına gerçekleştirilen saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Saldırıyı şiddetle kınadığını ifade eden Vali Ali Yerlikaya, geniş çaplı soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki yönetim binasına yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır.”

KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI SALDIRIYI KINADI

Kulüpler Birliği Vakfı, TFF binasına gerçekleştirilen silahlı saldırı ile ilgili açıklama yaptı.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki tesislerine gerçekleştirilen silahlı saldırıyı lanetliyor, TFF’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Faillerinin bir an önce bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyoruz.”

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur