Thodex’in kurucusu Fatih Özer yakalandı

Kripto para borsası Thodex üzerinden binlerce insanı mağdur eden ve hakkında 'kırmızı bülten' çıkarılan, firari CEO Fatih Özer, Arnavutluk'ta yakalandı.

Gündem 30.08.2022, 11:38 30.08.2022, 14:16
Thodex’in kurucusu Fatih Özer yakalandı

Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer, 20 Nisan 2021'de, yurt dışına kaçtı.

Thodex sistemini kapatan Özer'in yaklaşık 400 bin kişiyi mağdur ettiği ve 2 milyar dolarla kaçtığı iddia edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan Özer'in, Arnavutluk'a kaçtığı tespit edildi.

DÖRT TEKNİK EKİP KURULMUŞTU

Özer'in iadesi için girişimlerde bulunulurken, yakalanması için yürütülecek çalışmalarda koordinasyonun sağlanması amacıyla dört teknik ekip kurulmuştu. Bu kapsamda Arnavutluk'ta Özer'in yakalanması için çok sayıda baskın düzenlenmişti.

Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’na Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer’in Vlorada kentinde yakalandığını ve kimliğinin biyometrik sonuçlarla teyit edildiğin iletti.

İçişleri Bakanlığı da kırmızı bültenle aranan Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta yakalandığını ve Türkiye’ye iadesi işlemlerine başlandığını açıkladı.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu