THY bilet fiyatları dudak uçuklattı: Ukrayna'dan dönüş kaosu

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri harekatının başlamasıyla ülkede çok sayıda Türk vatandaşı mahsur kaldı. Kiev'den dönüş için THY aracılııyla satılan biletlerin fiyatları ise dudak uçuklattı.

Gündem 24.02.2022, 14:25
THY bilet fiyatları dudak uçuklattı: Ukrayna'dan dönüş kaosu

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesinin ardından bölgede yaşanan gerilim sürüyor. Ülkede mahsur kalan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise dönmenin yolunu arıyor.

THY'YE TEPKİ

Sosyal medyada çok sayıda yurttaş biletlerin 10 bin liranın üzerine çıktığını belirterek Türk Hava Yolları'na tepki gösterdi.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, bilet alım işlemleri için girdiğimizde bugüne satışta olan herhangi bir uçak seferi olmadığını biletlerin tükendiğini gördük.

Yarın için ise aktarmalı olarak görünen uçuşun bilet fiyatı saat 12.56 itibariyle 12 bin 754 lira. 


Saat 13.34 itibariyle ise THY'nin tek yön bilet fiyatları şöyle oldu:

UKRAYNA HAVA SAHASININ KULLANILMAMASI İSTENMİŞTİ

AB Hava Güvenliği Ajansı, bugün sabah erken saatlerde duyuru yaparak, Belarus ve Rus hava sahasının 100 mili dahil olmak üzere, Ukrayna hava sahasının kullanılmamasını istedi. Türk Hava Yolları, Luthansa ve KLM gibi bölgede yoğun uçuş operasyonu yürüten şirketler, uçuşlarını iptal edip farklı hava sahası kullanmaya başladı. Ukrayna hava sahası ve Rusya’nın askeri operasyonu sürdürdüğü bölgeler, sigorta şirketleri tarafından da önerilmiyor.

Rusya da sabah erken saatlerde, sivil uçaklara yönelik uyarılarda bulundu.

Flightradar24’deki kayıtlar, Türk hava sahasındaki yoğunluğu net olarak gösteriyor. Ordadoğu, Uzakdoğu ve Akdeniz bölgesi kaynaklı uçakların tümü Türk rotasını kullanırken, Ukrayna hava sahası ve çevresi tamamen boş görünüyor.

Yorumlar (0)
19
az bulutlu