Tırnakçılık yöntemiyle dolandırılan esnaf, çareyi şüphelinin fotoğraflarını asmakta buldu!

Esnafı eski parayla dolandırdı! Esnaf fotoğrafını duvara astı... Kadıköy esnafı, tedavülden kaldırılan paraları tırnakçılık yöntemiyle kendilerini dolandıran kişiyi bulmak için fotoğraflarını duvar ve pano astı.

Gündem 07.12.2020, 11:29 07.12.2020, 11:29
Tırnakçılık yöntemiyle dolandırılan esnaf, çareyi şüphelinin fotoğraflarını asmakta buldu!

Kadıköy'de bir kişi gittiği mağazalarda aldığı ürünleri Türk Lirası olmadığı gerekçesiyle yabancı döviz üzerinden ödeyeceğini söyleyerek esnafı dolandırdı. Elindeki dövizlerin tedavülden kaldırılmış İsviçre Frangı olduğunu sonradan anlayan esnaf ise suç duyurusunda bulunduktan sonra şahsın fotoğraflarını duvar ve panoalra asarak bulmaya çalıştı.

"DÖVİZ KURUNU DA KENDİ BELİRLEYEREK KIZIN BİRAZ DİKKATİNİ DAĞITIYOR"

Giyim dükkanına giren dolandırıcı, çalışana üzerinde TL olmadığını bu yüzden yabancı dövizden ödeyeceğini söyleyerek dikkatini dağıtmak istiyor. 

Dükkan sahiplerinin durumu fark edip kamera görüntülerini izlemesiyle ortaya çıkan durumdan sonra dolandırıcılardan dert yakında. Bu tür dolandırıcılık olaylarıyla sık karşılaştıklarını dile getirirken Diğer esnafların da başı yanmasın diye bir an önce bulunmalarını istediklerini kaydetti.

PARALARIN TEDAVÜLDEN KALDIRILDIĞI ÖĞRENİLDİ

Dolandırıcının verdiği paraları inceleyen esnaf ise tedavülden kaldırıldığını belirterek son zamanlarda bu tür olayların sıklaştığını ifade etti.

Yorumlar (0)
17
açık