TKP, EMEP ve SOL Parti, ortak sorunlar için üç kentte eylem yapacak

Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, "EMEP, TKP ve Sol Parti üç büyük kentte halkın geçim sorunlarıyla ilgili ortak eylemler yapacak" açıklamasında bulundu.

Gündem 22.01.2022, 17:30 22.01.2022, 18:23
TKP, EMEP ve SOL Parti, ortak sorunlar için üç kentte eylem yapacak

Üçüncü ittifak için tartışmalar sürerken, Evrensel gazetesine değerlendirmelerde bulunan Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz; "Biz EMEP olarak sosyalist partilerden menkul bir ittifak anlayışını dar görüyoruz ve böylesi bir güç birliğinin halk ittifakının yerine konamayacağını söylüyoruz" dedi.

 'MÜCADELE BİRLİĞİ ÖRÜYORUZ'

Türkiye Komünist Partisi, Emek Partisi ve SOL Parti, uzun bir süredir seçimleri de içine alan bir mücadele birliği örmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde ise sol ve sosyalist örgütler, HDP'nin çağrısıyla yapılan bir toplantıda bir araya gelmiş ve bir ortak açıklama yapılmıştı. 

İTTİFAK İÇİN TARTIŞMA SÜRÜYOR

SOL Parti'nin katılmadığı, TKP'nin ise 'ilkelerin olmadığı bir ittifakta' bulunmayız dediği toplantıya ilişkin EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, 

"Bu konuda tartışmalarımız devam ediyor.Gelinen aşamada mücadele birliğini daha çok öne çıkaralım dedik.EMEP,TKP ve Sol Parti üç büyük kentte halkın geçim sorunlarıyla ilgili ortak eylemler yapacak.Toplantılarımız da bu arada devam edecek" dedi.

PARTİLERİN YERİ AYRI

"Sekiz parti ve örgütün mücadele birlikteliği ise 8 Mart,Newroz,1 Mayıslar bile düşünüldüğünde yeni bir imkan. Partiler elbette kendilerini emek ve meslek örgütlerinin yerine koymamalı, bu süreci birlikte örgütlemeli" diye konuştu.

Yorumlar (0)
22
açık