TÜİK Başkanı Dinçer randevu vermeme sebebini açıkladı: Kurumu siyasi tartışmaların bir parçası haline getirmek istemedim

Paylaştığı verilerin güvenirliği tartışılan ve son dönemde Kılıçdaroğlu’nun içeri alınmadığı TÜİK’in Başkanı Dinçer, eleştirilere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu’na randevu vermemesini, “Kurumu siyasi tartışmaların bir parçası haline getirmek istemedim” şeklinde açıklayan Dinçer, “Bu kurum siyasetten uzak, tartışmalardan uzak kalıp, ülkenin en kritik verilerini üretmeli. Çok hayati bir iş bu. Görüşmeme nedenimiz budur" diye konuştu.

Gündem 27.12.2021, 09:07
TÜİK Başkanı Dinçer randevu vermeme sebebini açıkladı: Kurumu siyasi tartışmaların bir parçası haline getirmek istemedim

Yaptığı enflasyon, işsizlik, büyüme gibi istatistiklerle güvenirliği sorgulanan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Prof. Sait Erdal Dinçer, Habertürk yazarı Kemal Öztürk’e konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NU NEDEN ALMADI

Son dönemde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gittiği fakat kapıların açılmadığı TÜİK’te Başkan Dinçer, ‘neden randevu vermediği’ni açıkladı.

‘HAYATİ BİR İŞ BU’

Dinçer, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na randevu vermemesi ile ilgili olarak "Kurumu siyasi tartışmaların bir parçası haline getirmek istemedim. Bu kurum siyasetten uzak, tartışmalardan uzak kalıp, ülkenin en kritik verilerini üretmeli. Çok hayati bir iş bu. Görüşmeme nedenimiz budur" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu